NEHÉZ A PLANK (MELLSŐ FEKVŐTÁMASZ) A TALAJON?
Az elülső izomlánc egyik kedvelt gyakorlata a plank, ami sokaknak mumus. Pedig egy szuper gyakorlat, csak sokan nem az erő- és edzettségi szintjüknek megfelelő verzióját próbálják és ezért nem hoz sikerélményt.
☝️ A talajos verzió már haladónak számít. Ha innen akarnád kezdeni, az olyan, mintha az első osztályos kisiskolásoknak matekórán nem a számokat tanítanák, hanem rögtön a másodfokú egyenletet.
👉 A mellső támaszok könnyített verzióival indulva nagyon szépen fel lehet építeni ezt az amúgy igen fontos gyakorlatot. A leg-legkönnyebb variáció egyébként a térdelőtámasz (erről nem raktam képet a kollázsba, de azért tudjunk róla). Például szülés után, amikor aztán tényleg sehol sincsenek a hasizmok, ebbena helyzetben kezdjük felépíteni ezt a gyakorlatot.
✔️ Egyik remek alternatíva a tigris támasz, amely a térdelőtámaszban történő páros térdemelés. Ilyenkor ugyanúgy a hasizmokkel kell megtartanunk a medencénket, hogy ne billenjen előre és ne essen be a derekunk, csak kicsit könnyebb, mint nyújtott helyzetben.
✔️ A másik okos lehetőség a könnyítésre a magastámasz. A kezeinkkel vagy alkarjainkkal támaszkodjunk egy széken, a kanapén, lábtartón, steppadon stb. Minél magasabban támaszkodunk, annál könnyebb megőrizni a helyes pozíciót. Az erő fejlődésével lehet lejjebb és lejjebb támaszkodni majd.
🙌 Szóval ne keseredj el, ha a talajon még nem megy, mindenki elindul valahonnan az erőfejlődésben! Könnyíts a gyakorlaton és építsd fel magadat okosan lépésről-lépsre!